WYDRUK ARTYSTYCZNY GICLEE JEST TECHNIKĄ ZYSKUJĄCĄ NA ŚWIECIE CORAZ WIĘKSZE UZNANIE JAKO PEŁNOPRAWNA FORMA KOLECJONOWANIA DZIEŁ SZTUKI!

Giclee to technika reprodukcji wykorzystywana w najlepszych muzeach świata! Nie powinna być jednak utożsamiana ze zwykłymi reprodukcjami.

Jest to technika nieakceptująca kompromisów, co oznacza, że podczas procesu korzysta się nie tylko z najlepszych jakościowo atramentów wodnych tzw. archiwalnych, ale również ze szlachetnego podłoża: specjalnego, bawełnianego papieru o wysokiej gramaturze lub płócien o wysokiej gramaturze.

Taka kombinacja daje niezwykłą, przedłużoną trwałość nawet powyżej 100 lat! (dlatego technikę tę stosuje się w archiwach) oraz nieograniczone możliwości kolorystyczne, które najwierniej odzwierciedla oryginalne kolory użyte podczas procesu malowania.

WYDRUKI GICLEE są alternatywą dla osób, które nie są jeszcze gotowe na inwestycję w oryginalny obraz. Jednak wydruki Giclee MAJĄ WARTOŚĆ KOLEKCJONERSKĄ, a moje dodatkowo wykonuję w niewielkich seriach limitowanych, co zwiększa ich wartość!

Jestem jednym z niewielu artystek, która oferuje wydruki Giclee na płótnie ,gdzie każdy egzemplarz indywidualnie personalizuję farbą . Dzięki temu wydruk zyskuje dodatkową wartość wizualną, ponieważ w wybranych miejscach tworzy się charakterystyczna struktura farby, tak jak jest to widoczne na oryginalnym obrazie. 

Wydruk posada wartość kolekcjonerską oraz inwestycyjną – każdy bowiem egzemplarz posiada certyfikat autentyczności i jest osobno przeze mnie sygnowany. Można zatem traktować go na równi z dziełami sztuki.

Jego wartość jest wyższa również dlatego, że wydruki wykonuję jedynie w wersjach limitowanych – po wyczerpaniu nakładu nie dokonuję dodruków.

Przewiń do góry